دانلود فایل word توسعه مدل تصمیم گیری برون سپاری فعالیت های نگهداری و تعمیرات بر اساس مفهوم اقتصاد مقاومتی (مطالعه موردی شرکت حمل ونقل آزادگان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل word توسعه مدل تصمیم گیری برون سپاری فعالیت های نگهداری و تعمیرات بر اساس مفهوم اقتصاد مقاومتی (مطالعه موردی شرکت حمل ونقل آزادگان) :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 29

یکی از فعالیت­هایی که در بیشتر سازمان­ها از گزینه­های مهم برون سپاری محسوب می­شود, فعالیت های نگهداری و تعمیرات است. فعالیت­های نت, با توجه به اینکه جز اهداف اصلی سازمان­ها محسوب نمی­شود و مزیت رقابتی خاصی به دنبال ندارد, از قابلیت برون سپاری بالایی برخوردار است. بی توجهی به امر نگهداری و تعمیر تجهیزات به ویژه دستگاه های پیچیده, حساس و گران­قیمت, هزینه­های زیادی را به سازمان تحمیل می­کند و مشکلات زیادی را برای آن سازمان به وجود می­آورد. عمده­ترین دلایل این امر افزایش بهره­وری کار, کاهش هزینه­های نت, تمرکز بیشتر سازمان روی فعالیت­های اصلی, استفاده از مهارت تخصصی در نت, کاهش حجم کاری نیروهای داخلی, افزایش دسترسی به تجهیزات تخصصی, کاهش خطر, افزایش امکان اطمینان, افزایش کیفیت, همگام شدن با تغییر فناوری و تنوع پیمانکاران ذکرشده است؛ هرچند این امر خطراتی مانند مشکلات قبول مسئولیت و برنامه­ریزی و طرح­ریزی نت, دشواری تدارک و نظارت نیروهای کار و سازمان دهی و جایگزینی پیمان کاران در انتهای قرارداد نیز متصور است. این پژوهش در دو فاز متفاوت انجام گرفته است: در مرحله نخست, معیارهای برون سپاری و اقتصاد مقاومتی بامطالعه متون علمی و کسب نظرات خبرگان شرکت حمل ونقل آزادگان استخراج شده و مبنای تهیه پرسش نامه قرارگرفته است. در مرحله دوم, با کمک معیارهای اقتصاد مقاومتی, معیارهای برون سپاری با استفاده از تکنیک­های تصمیم­گیری با معیارهای چندگانه (مدل TOPSIS) اولویت­بندی شدند. نتایج تحقیق نشان می دهد که هزینه نت, کیفیت نت و دسترسی به اطلاعات محرمانه شرکت رتبه اول تا سوم را کسب کردند.

لینک کمکی